Blog Antka

Amarantowy blog


16
Ap
Wczasy
16.04.2013 16:48

Podróżując po obcym kraju jako globtroter należałoby mieć na uwadze parę prostych rad, które sprawią, że wyjazd minie bezpiecznie i bez problemu. Przestępstwo może się zdarzyć gdziekolwiek jesteś, a ostrożność wzmacnia szanse na uniknięcie statusu ofiary w trakcie wczasów. Powinno się zrobić rozeznanie i mieć parę rzeczy na uwadze, dzięki czemu można uniknąć niewłaściwych incydentów, jak jesteś z dala od własnego domu.

Oto kilka skutecznych pomysłów na dobry początek:

Przede wszystkim, przeglądanie internetu przed odjazdem do danego kraju. Internet jest zawsze wypełniony ważnymi informacjami i odwiedzając dobre strony internetowe będzie można ujrzeć jakie zagrożenia czyhają na nas w wybranym kraju. Oficjalne strony turystyczne danego kraju są najlepszym źródłem informacji ten temat. Nagromadzenie informacji przed podróżą i bieżąca uwaga w ciągu wyprawyniewątpliwie zagwarantują Ci spokój i fascynujący wypoczynek.

Rozumienie lokalnych praw i konwenansów kraju, który zamierzasz odwiedzić jest najważniejszą częścią zbierania wiadomości przed podróżą. Niewiedza nie zwalnia nas od szanowania prawa i nie jest dobrą linią obrony w sytuacji jak je naruszymy. Jeśli zamierzamy poruszać się samochodem po danym kraju trzeba też niezmiernie drobiazgowo przestudiować lokalne przepisy prawa o ruchu drogowym.

Innym użytecznym pomysłem jest, ażeby mieć dodatkowe kopie istotnych dokumentów, takich jak paszport, bilet, karty kredytowe i inne. Noś je z sobą cały czas, a oryginalne dokumenty pozostaw w swoim hotelu, by w najwyższym stopniu je ochronić.

Dla bezpieczeństwa Twoich dokumentów i kart kredytowych pamiętaj, iż wypada ulokować je w osobnych portfelach lub kieszeniach. Ta sama reguła obowiązuje w przypadku pieniędzy. W ten sposób można zmniejszyć zagrożenie utraty wszelkich dokumentów i pieniędzy w tym samym czasie. Wielu turystów ma zwyczaj posiadania portfeli dla rabusiów. Taki portfel zawiera nieco gotówki wraz z fałszywymi identyfikatorami i wygasłymi kartami kredytowymi. Możesz dać to złodziejomw razie napadu, w ten sposób uchowasz się od utraty wartościowych dokumentów i większej ilości pieniędzy.

Poza tym, warto zadbać o swój wizerunek w trakcie podróży po danym kraju. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby nie zwracać na siebie szczególnej uwagi nosząc przykładowo drogocenną biżuterię, zegarki czy też posiadając przy sobie wiele elektronicznych gadżetów, które mogą sprawić, iż staniemy się pożądanym łupem dla rabusiów.

Będąc globtroterem to właśnie bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych powinno być największym priorytetem, tym bardziej, że w wielu przypadkach jesteś tysiące kilometrów od domu i każdy, nawet banalny problem, jest znacznie ciężej przezwyciężyć aniżeli będąc u siebie.

Finanse
Zdrowie

Comments

Create your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!