Blog Antka

Amarantowy blog


24
No
Valtra - Nowy silnik 33AWI
24.11.2015 13:27

Spełnia wymagania nowych norm emisji zanieczyszczeń – stopnia 3B (Stage 3B).

Nowa rodzina ciągników o mniejszej mocy jaką stanowi Valtra Seria N, wyposażona jest w całkowicie nowy silnik pochodzący z własnej fabryki Agco Power w Finlandii. Trzycylindrowy silnik cieszy się uznaniem użytkowników, znajdując zastosowanie w wielu urządzeniach i maszynach produkowanych przez AGCO.
Teraz, wraz z nowymi rozwiązaniami technicznymi stało się możliwe nie tylko ograniczenie emisji szkodliwych substancji, ale osiągnięto również całkiem nowy i łatwy poziom obsługi.

Nowy silnik oznaczony jest kodem 33AWI, gdzie:
33 - pojemność silnika (3,3 l)
A - (z ang. “After Treatment”), instalacja optymalizacji redukcji zanieczyszczeń w układzie wydechowym silnika. Katalizator utleniający DOC eliminuje potrzebę stosowania filtra cząstek stałych,
W - „Waste gate”, zawór upustowy kierujący odpowiednią ilość spalin na łopatki turbiny lub bezpośrednio do rury wydechowej; jest to prosty, ciśnieniowo sterowany regulator doładowania silnika,
I - Intercooler, chłodnica powietrza doładowującego.

Nowa jednostka napędowa to czterozaworowy silnik o mocy znamionowej przy 2200 obr./min. Moc maksymalna występuje przy 1900 obr./min. Te stosunkowo niskie obroty zapewniają doskonałą charakterystykę silnika nawet w klasie 100 KM. W efekcie uzyskujemy niskie zużycie paliwa przy wysokiej dynamice i efektywności pracy.
Nowe silniki spełniają normy dotyczące czystości spalin dzięki zastosowaniu katalizatora utleniającego silników Diesla (DOC – Diesel Oxidation Catalyst) jak i częściowej recyrkulacji schłodzonych spalin (cEGR). Nowe rozwiązanie nie wymaga stosowania filtra cząstek stałych, mimo to jednak liczba cząstek została ograniczona o 15–30%, a emisja tlenku węgla i węglowodoru nawet o 90%.
W porównaniu z ciągnikami Valtra serii N, spełniającymi normę emisji spalin 3B, wyposażonymi w silniki czterocylindrowe z selektywną redukcją katalityczną, wykorzystane materiały są identyczne, ale wymiary katalizatora większe. Ponadto odór spalin jest mniej odczuwalny a odgłosy silnika lepiej pochłaniane i tłumione – nie ma potrzeby stosowania dodatkowego tłumika!
Nowej generacji układ wtryskowy CommonRail charakteryzuje się niespotykaną precyzją i ciśnieniem wtrysku 1600 bar. Instalacja cEGR wymaga określonej wydajności chłodzenia ale odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły na ograniczenie wymiarów maski tak, aby operator miał dobrą widoczność. Odprowadzanie ciepła przejął na siebie wentylator, napędzany sprzęgłem lepkościowym.

Silnik AGCO POWER
Model Typ silnika kW KM Nm
Valtra N93 33AWI 73 99 430
Valtra N103 33AWI 82 111 465

Bieganie
Odchudzanie

Comments

Free website powered by Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!