Blog Antka

Amarantowy blog


26
Oc
Bieganie
26.10.2014 17:28

Po co biegać?

Bieganie ma tak wiele zalet, iż można by napisać publikację wyłącznie o tym. Stąd poniżej zostały przytoczone tylko najczęstsze korzyści, jakie przynosi bieganie.

1.    Bieganie a odchudzanie
Bieganie to niesamowity sposób na pozbycie się kalorii, polepszenie metabolizmu oraz pozbycie się niepotrzebnych zapasów tłuszczu.
Z bieganiem związany jest efekt EPOC. Oznacza to, iż spalasz kalorie nawet do godziny po przeprowadzeniu treningu. Nazywa się to EPOC, gdyż oznacza podniesioną konsumpcję tlenu w okresie po ćwiczeniach. To wszystko oznacza, iż tracisz na wadze znacznie szybciej niż gdybyś wykonywał inne ćwiczenia, takie jak: szybki marsz lub nawet pływanie.

2.    Bieganie poprawia zdrowie oraz zapobiega chorobom
Bieganie jest doskonałym ćwiczeniem dla tych, którzy są w początkowym stadium choroby, np.: cukrzyca, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze. Twój ogólny stan zdrowia poprawi się po tym kiedy zaczniesz biegać.
Poziom dobrego cholesterolu zwiększy się oraz układ odpornościowy także będzie pracować lepiej.
Badania wykazały również, że bieganie redukuje ryzyko udaru i pewnych rodzai nowotworów.

3.    Bieganie nie jest kosztowne
Twój portfel czy też portmonetka nie ucierpi, jeśli zdecydujesz się zacząć biegać. Wystarczy nabyć parę solidnych butów sportowych i założyć cokolwiek, w czym będzie ci wygodnie. To wszystko. Zachowasz pieniądze, a mimo to pozbędziesz się nadwagi.
W przeciwieństwie do jazdy na rowerze, która wymaga, żeby kupić rower oraz utrzymywać go w sprawności albo treningu siłowego, który wymaga, żebyś wykupił karnet do siłowni, bieganie jest relatywnie tanie.

4.    Żadne inne ćwiczenia nie zezwalają spalić tak wielu kalorii
Badania zrealizowane dla rozmaitych maszyn cardio, takich jak: bieżnie elektryczne, rowery stacjonarne, maszyny narciarskie, maszyny eliptyczne i steppery pokazały, iż nic nie może się równać z sprintem, jeśli chodzi o spalanie kalorii w takim samym czasie. Stąd jeśli zastanawiasz się, czy bieganie odchudza, to wiedz, że tak. Odchudza oraz dodatkowo jest jedną z najskuteczniejszych oraz najszybszych metod pozbycia się nadwagi.

5.    Bieganie jest dobre dla zdrowia psychicznego
Żyjemy w szybkim tempie, szaleńczym, stresującym społeczeństwie. Codzienna presja może mieć wpływ na pogorszenie twojego nastroju. Bieganie jest fantastyczne w redukowaniu stresu i zapobieganiu melancholii. Miliony ludzi cierpiących z powodu stresu czy też melancholii mogłyby skorzystać biegając.

6.    Bieganie wzmocni twoje kolana i inne stawy
Wbrew powszechnemu przekonaniu, bieganie nie wywołuje "zużycia się" kolan. W rzeczywistości umacnia kolana i mięśnie wokół stawów kolanowych. Jeżeli nie używasz ich, to nie utrzymasz ich w sprawności.
Większość ludzi, którzy skarżą się na bóle kolan mają w wielu przypadkach nadwagę lub prowadzą siedzący tryb życia. Gdy wyszczupleją dzięki bieganiu albo zaczną żyć bardziej aktywnie, ból zacznie powoli znikać.

7.    Bieganie uchowa twój mózg w wyśmienitej kondycji
Wraz z wiekiem, ludzie spostrzegają pogorszenie kondycji mózgu. Bieganie polepszy twoją pamięć oraz myślenie oraz podtrzyma mózg w czujności i sprawności.

8.    Bieganie podwyższy twoją pewność siebie
W przeciwieństwie do treningu siłowego, postępy w bieganiu przybędą znacznie wcześniej. Może zająć całe lata nim ukształtujesz mięśnie i jest wiele składników, od których to zależy. Zaś wytrzymałość można ulepszyć w ciągu 2 do 3 tygodni. Dostrzeżesz, że twoja waga ciała spada. Poczujesz się silniejszy oraz pozbędziesz się zadyszki w czasie biegania. Twój czas również się poprawi.

Wszystko to będzie motywować cię do coraz cięższej pracy, ponieważ będziesz pragnął realizować coraz to ambitniejsze cele w odniesieniu do twojej sprawności.

Biegając możesz tylko zyskać.

 

Zamek Chojnik
Drinki

Comments

Free homepage created with Beep.com website builder
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!