Blog Antka

Amarantowy blog


16
Ma
Agroturystyka
16.05.2013 12:44

Agroturystyka jest odmianą wypoczynku, jaka ma za zadanie upodobnić pobyt do przebywania w warunkach chłopskich. W większości przypadków chodzi tylko o sam pobyt, lecz może dodatkowo się wiązać z pracą u osoby, która przyjmuje nas na nocleg.

W skład tej odmiany turystyki wchodzą rozmaitego rodzaju usługi, poczynając od samego zakwaterowania, poprzez częściowe lub kompletne wyżywienie, w większości przypadków związane z degustowaniem lokalnych smakołyków, następnie przez różnego typu aktywne formy wypoczynku, takie jak wędkarstwo, jazda konna, szkolenie rzemiosła artystycznego itp., a na pomocy w gospodarstwie rolniczym kończąc.

Agroturystyka można rzec, że jest formą turystyki wiejskiej, dzięki której mieszkańcy miast mogą zapoznać się z życiem na wsi. Mogą asystować w codziennych zajęciach w gospodarstwie rolnym, w pracach polowych, przy obrządzaniu zwierząt hodowlanych, a dodatkowo poznają lokalne obyczaje, obrzędy ludowe i inne miejscowe atrakcje.

Dzięki agroturystyce ogranicza się wyludnianie terenów wiejskich oraz górskich, buduje się bazę noclegową, jaka jest w zasięgu finansowym większości ludzi oraz rozpowszechnia się zdrowy i ekologiczny tryb życia oraz ekologiczną produkcję rolną.

W większości wypadków gospodarstwa agroturystyczne powstają w miejscach szczególnie chętnie uczęszczanych w czasie wolnym przez obywateli Polski i innych krajów europejskich. Są to zwłaszcza obszary górzyste, takie jak Tatry, Karkonosze czy Bieszczady. Niemniej jednak równie fascynującymi obszarami są pojezierza, ze szczególnym uwzględnieniem Warmii i Mazur. Wszystkie te obszary dostarczają niesamowite atrakcje dla przybywających na wypoczynek turystów i dostarczają niesamowite wrażenia w trakcie jego trwania.

Dlatego też, nie ma co się dziwić, że ta odmiana spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej interesująca. Kusi niezwykłą ilością dostępnych atrakcji, a co więcej jest bardzo przystępna finansowo, co w dzisiejszych czasach dla wielu ludzi ma wielkie znaczenie.

Zdrowie
Zamek Chojnik

Comments

Free homepage created with Beep.com website builder
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!